טיסות למזרח: חלק ג' – כרטיס יציאה/חזור/פיקטיבי

מה עושים במקרה ואתם נכנסים למדינה ללא כרטיס יציאה? במדריך הזה תבינו את כל הבעיות והסכנות הכרוכות בכך, למה זה קורה, מתי זה קורה והכי חשוב – מה עושים?

מאת: תום לנדאו.
עודכן לאחרונה ב: 15.03.22.


זהו מדריך שני מתוך סדרת מדריכי הטיסות למזרח, ובו נעסוק בהרחבה בשאלה הגדולה בה נתקל כל מי שטס לטיול ארוך: האם להזמין כרטיס הלוך-חזור או כיוון אחד?

שאר חלקי הסדרה:


אני מגיע להודו/נפאל/תאילנד/כל-מדינה-אחרת בלי כרטיס חזור. מה הסיכוי שיעשו לי בעיות?

לו רק היה לי שקל עבור כל פעם ששאלו אותי או שנתקלתי בשאלה הזאת…

אז בואו נעשה קצת סדר: בעת הגעה למדינות מסויימות במזרח, *יתכן* שתדרשו להציג כרטיס יציאה.

באילו מדינות יבקשו לראות כרטיס יציאה?

המדינות הבעייתיות (במזרח) הן הודו, נפאל, סרי לנקה, תאילנד, מיאנמר (בורמה), ויאטנם, לאוס, קמבודיה, טייוואן והפיליפינים. כן, זה בערך הכל.

מה זה בעצם כרטיס יציאה?

כשאומרים כרטיס יציאה, מתכוונים לכרטיס יציאה מהמדינה אליה נכנסים, ולא לכרטיס חזרה לארץ. כלומר, אם אתם טסים להודו, ויש לכם כרטיס חזור לארץ מבנגקוק, זה לא רלוונטי. לאף אחד לא אכפת אם תחזרו הביתה. אכפת להם שלא תישארו אצלם.

מתי בודקים אם יש לי כרטיס יציאה?

לרוב, מדובר בבדיקה המתבצעת בעת הצ'קאין לטיסה. כלומר, אם אתם טסים מישראל להודו, יבדקו אם יש לכם כרטיס יציאה מהודו עוד בדלפק הצ'קאין בנתב"ג.

בנוסף, לפעמים יכולים לבדוק אם יש לכם כרטיס יציאה מהמדינה גם בעת הנחיתה, בשדה התעופה. זה קורה בפיליפינים, בויאטנם ולפעמים גם בהודו ונפאל.

בודקים כרטיס יציאה גם במעברים קרקעיים?

מעולם לא נתקלתי במקרה בו בדקו כרטיס יציאה במעבר קרקעי.

ואם אני יוצא מהמדינה במעבר קרקעי, מספיק להגיד להם את זה, או להראות הוכחת יציאה קרקעית (כרטיס אוטובוס/רכבת)?

במקרים מסויימים זה יכול לעבוד. תניחו שלא.

למה בעצם בודקים כרטיס יציאה?

לפעמים הבדיקה הזאת מעוגנת בחוקי המדינה, ולפעמים חברות התעופה 'מגדילות ראש' ובודקות למרות שאין צורך.
האמת שזה לא כזה משנה למה, אבל אם אתם מתעקשים…

"חברות התעופה משתמשות בתוכנה בינלאומית אשר מכתיבה לכל דייל/ת קרקע האם נוסע בעל לאום ישראלי מורשה לנסוע למדינה X עם כרטיס לכיוון אחד. רוב המדינות אינן מאשרות זאת. שליחת נוסע ליעד אשר כרטיס לכיוון אחד איננו מורשה בו, מסכנת הן את הנוסע בסירוב כניסה למדינה ושהות במעצר שם עד לטיסת החזור, והן את חברת התעופה בקנס של כ5000 יורו, מטעם שדה התעופה המסרב."

מידע פנימי מפי מנהל תורן בנתב"ג.

תמיד בודקים כרטיס יציאה? או: "אבל אני נכנסתי עם כרטיס לכיוון אחד ולא עשו לי בעיות!"

לא. לא תמיד מבקשים כרטיס יציאה. אבל אם יש נוהל כזה, כדאי שתניחו שיבקשו מכם, כדי להיות מוכנים.

בקבוצות הפייסבוק של הודו לא עובר יום מבלי שמישהו שואל אם צריך כרטיס יציאה מהודו כדי להיכנס. אני תמיד עונה שכן, ותמיד יש חמישה שקופצים ואומרים שהם נכנסו ללא כרטיס יציאה בלי בעיה.

אז חשוב להבין שזה לא מעיד על כלום, ושהסיכון קיים. חבל להגיע למצב שלא מעלים אתכם לטיסה.

אז מה עושים?!

לא, זה לא אומר שאתם חייבים להזמין כרטיס טיסה הלוך-חזור. אפשר לפתור את זה בקלות: אם מבקשים מכם כרטיס יציאה, תציגו כרטיס יציאה. גם אם אין לכם.
לצורך זה, מומלץ להשתמש בכרטיס זמני/מושכר.

אני מניח ששמעתם על כרטיסים פיקטיבים, כלומר קובץ או נייר שנראה כמו כרטיס טיסה, אך אין לו כל אחיזה במציאות. מעבר לכך שכל סוכן נסיעות שמנפיק לכם כרטיס כזה עובר על החוק, זה פשוט לא באמת עובד.

"אמיתות כרטיס היציאה שלכם נבדקת מערכתית, ולכן לא הייתי ממליץ להסתכן עם כרטיס פקטיבי בזמן המוגבל של הצ’ק אין, שבתומו כבר לא יהיה ניתן להמשיך ולחכות לכם עד לקניית כרטיס היציאה. גם אם מדובר בכרטיס חזור של חברה שאינה באותה ברית עם חברת ההלוך, הרי שעדיין ניתן לבדוק זאת טלפונית מול דלפקי הכרטוס של אותה חברת תעופה בנתב"ג, הפתוחים תמיד (ואם אין לה שירותים בארץ, אז באמצעות משרדי הכרטוס של בעלות בריתה)."

מידע פנימי מפי מנהל תורן בנתב"ג.

כרטיס מושכר / כרטיס יציאה זמני

לעומת זאת, אפשר ללכת על בטוח ולדאוג לכרטיס יציאה מושכר:

ישנם מספר אתרים המאפשרים לשכור כרטיס טיסה ל48 שעות בעבור 12$. הם קונים כרטיס יציאה על שמכם בתאריך שבחרתם, ומבטלים אותו 48 שעות לאחר מכן.

או, אם נדייק, הם לא ממש קונים כרטיס על שמכם אלא רק עושים reservation – שזה שלב אחד לפני הרכישה הסופית. ב-99% מהמקרים זה מספיק טוב.


זהו הפתרון הטוב והמומלץ ביותר מבחינתי.

שימו לב: האתר flyonwards נהג להציע שירות דומה, אך הוא כבר לא מתפקד. הם עדיין גובים את הכסף כמו שצריך, אבל כרטיס לא יצא לכם מזה.

זה באמת עובד?

כן.

הזמנת כרטיס יציאה זמני

בעבר המלצתי במדריך זה להזמין כרטיס יציאה זמני מהאתר bestonwardticket. האתר עדיין עובד ומתפקד ועושה את העבודה שלו, אך מצאתי אופציה טובה יותר!

בעוד ש-bestonwardticket שולחים לכם כרטיסים תוך כמה שעות, ואתם צריכים להוסיף עוד תשלום נוסף כדי לקבוע את יעד הטיסה, ב-onwardticket יעד הטיסה כלול בתשלום, והכרטיס מגיע תוך דקות בודדות!

onwardticket מזמין לכם כרטיס טיסה. אתם בוחרים נקודת מוצא (שזה בעצם שדה תעופה במדינה אליה אתם רוצים להיכנס), נקודת יעד (כל שדה תעופה שהגיוני לטוס אליו) ותאריך טיסה, ומקבלים כרטיס טיסה אמיתי לחלוטין על שמכם תוך מס' דקות. תוך 48 שעות הכרטיס יבוטל.

נקודות שחשוב לשים לב אליהן:

 • זה לא כ"כ משנה מה יעד הטיסה, אבל תבחרו יעד שהגיוני שתוכלו לטוס אליו, ועדיף בטיסה ישירה. הכי נפוץ – דובאי.
 • זה לא כ"כ משנה מתי הטיסה, כל עוד מדובר על מועד בו עדיין מותר לכם להיות במדינה לפני תנאי הויזה.
 • עדיף להדפיס את הכרטיס.
 • הכרטיס תקף ל-48 שעות בלבד. כלומר, אם תזמינו אותו כ-6-12 שעות לפני הטיסה זה יהיה אופטימלי לדעתי. חשוב שהכרטיס יהיה בתוקף כשאתם בצ'קאין בשדה, בזמן מעבר בשדה תעופה נוסף בקונקשן, וגם בזמן הנחיתה במדינה.
 • ניתן לשלם 1$ נוסף כדי להזמין כרטיס שיופעל ל-48 לא מיידית, אלא מתי שתרצו.
 • ניתן לשלם אקסטרה כדי להזמין כרטיס שתקף לשבועיים.
 • כשאתם מקבלים את הכרטיס הוא מגיע עם PNR, שזה קוד הזמנה. אני ממליץ להיכנס לאתר חברת התעופה ולבדוק את ההזמנה שלכם בעזרת ה-PNR. זו הדרך שלכם לוודא שאכן מדובר בכרטיס אמיתי (לא אמורה להיות בעיה, אבל תמיד טוב לבדוק). חשוב לדעת שלא לכל חברת תעופה יש את האופציה הזאת. אם יש לכם בעיה בבדיקת ה-PNR, תורידו את האפליקציה CheckMyTrip, תזינו שם את פרטי ההזמנה, ולפעמים תקבלו PNR אחר שכן יעבוד באתר חברת התעופה.
  אם זה עדיין לא עובד, כתבו לתמיכה של onwardticket.

ל-onwardticket יש מסך אחד פשוט:

מסך הזמנת כרטיס יציאה ב-onwardticket

מה ממלאים?

 • Departure Date – תאריך הטיסה העוזבת – מועד בו עדיין מותר לכם להיות במדינה לפני תנאי הויזה.
 • From– מאיפה יצא כרטיס היציאה שלכם. כלומר, אם אתם טסים להודו, כרטיס היציאה צריך לצאת מהודו. אני בחרתי דלהי, ובאותה מידה יכולתי לבחור כל עיר אחרת עם שדה תעופה בינ"ל בהודו.
 • To – יעד הטיסה. בחרתי בבנגקוק, ובאותה מידה יכולתי לבחור בכל שדה תעופה אחר ברחבי העולם. אבל ממליץ לבחור בשדה קרוב יחסית שסביר שתהיה אליו טיסה ישירה. פחות בלגאן.
 • שם – כמו בהזמנת כרטיס טיסה אמיתי, השם כפי שהוא כתוב בדרכון.
 • Add Another Passenger – על מנת להזין פרטי נוסעים נוספים ולהזמין יותר מכרטיס יציאה אחד.
 • I Want to Receive it Later – יגרום לכך שהכרטיס לא יוזמן ברגע זה. במקום זאת, תקבלו למייל לינק שיאפשר לכם להפעיל את הכרטיס ל-48 שעות בכל זמן שתרצו בעתיד. זה עולה 1$ נוסף. שימו לב שאם תסמנו זאת, תקבלו למייל רק לינק, ולא את הכרטיס עצמו. זה בסדר.

לוחצים על Confirm, משלמים, ומיד מקבלים את כרטיס הטיסה.

נקודות חשובות:

 • חובה להדפיס את כרטיס הטיסה שקיבלתם בקובץ המצורף למייל (לא את המייל עצמו). למה? כי במייל עצמו מופיע השם של onwardticket – אם תציגו אותו בשדה התעופה, יבינו שזה כרטיס זמני. תציגו את הקובץ המצורף!!
 • אם בחרתם לקבל את הכרטיס בשלב מאוחר יותר, לא תקבלו כרטיס למייל באותו רגע. תקבלו לינק להפעלת הכרטיס. הכרטיס יגיע מיד לאחר הלחיצה על הלינק.
 • יש לכם בעיה? כתבו לתמיכה של onwardticket, הם אדיבים ואפקטיבים.

זהו, עכשיו אתם יודעים איך להשכיר כרטיס יציאה אמיתי לחלוטין, כך שתוכלו להיכנס למדינות ללא כרטיס יציאה.

אם אתם זקוקים לעוד מידע בנושא טיסות למזרח, אתם מוזמנים לקרוא את מדריכי הטיסות שלי:

גילוי נאות: אני מקבל עמלה קטנה על כל כרטיס שתזמינו מ-onwardticket. זה לא עולה לכם יותר. בחרתי את האתר הזה כי הוא הכי טוב שמצאתי. קודם כל בדקתי אותו, הזמנתי כרטיס בעצמי, דיברתי עם התמיכה שלהם, ורק אז גיליתי שאני יכול לקבל על זה עמלות. הייתי ממליץ על האתר הזה בכל מקרה.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

הסיפוק שלי מגיע מעזרה למטיילים במזרח: גם מעזרה לעומק ללקוחות שלי, אבל גם מהמון רגעים יומיומיים של עזרה קטנה למטיילים בשאלות, ובהשקעה באתר ובקבוצות המטיילים. זה הכל בשבילכם.

בדתות ההודיות נהוג מאוד לבקש ולתת daana: תרומה כראות עיניכם בתמורה לשירות כלשהו.

באופן דומה, אני מציע לכם לתמוך בפעילות שלי כראות עיניכם ולפי יכולותיכם. תודה!

מדריכים נוספים שיכולים לעניין אותך

יש לכם שאלה או התלבטות? צרו איתי קשר

3 תגובות

 1. מה לגבי מדינות שדורשות כרטיס יציאה כדי לקבל ויזה, כמו תאילנד? במקרה כזה, 48 שעות לא מספיק.

 2. לא נתקלתי בהרבה מקרים בהם מבקשים דבר כזה. אולי בתקופת הקורונה זה באמת יותר נפוץ. לצערי אני חושב שהפתרונות המוצגים פה לא מספיק טובים. כן אפשר לקנות כרטיס יציאה גמיש, שאפשר לשנות לו תאריך ללא עלות נוספת. מאמין שזה יותר נפוץ בתקופה הזאת.

 3. תודה רבה על המידע! האם ה-99% מקרים שזה עובד בהם זה כי ידוע על כאלו שבהם זה לא עבד (ואז מה קורה?), או כי לא ידוע אבל פשוט אף פעם אי אפשר להבטיח 100%?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

השאירו לי תגובה

3 תגובות

 1. מה לגבי מדינות שדורשות כרטיס יציאה כדי לקבל ויזה, כמו תאילנד? במקרה כזה, 48 שעות לא מספיק.

 2. לא נתקלתי בהרבה מקרים בהם מבקשים דבר כזה. אולי בתקופת הקורונה זה באמת יותר נפוץ. לצערי אני חושב שהפתרונות המוצגים פה לא מספיק טובים. כן אפשר לקנות כרטיס יציאה גמיש, שאפשר לשנות לו תאריך ללא עלות נוספת. מאמין שזה יותר נפוץ בתקופה הזאת.

 3. תודה רבה על המידע! האם ה-99% מקרים שזה עובד בהם זה כי ידוע על כאלו שבהם זה לא עבד (ואז מה קורה?), או כי לא ידוע אבל פשוט אף פעם אי אפשר להבטיח 100%?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!