קטמנדו

קטמנדו, עיר הבירה הסואנת של נפאל, יכולה להיראות, בשלב ראשון, כמו בלגאן אחד גדול, מזוהם ומסריח. במיוחד עבור מי שטרם חווה על בשרו ערים גדולות במזרח.

קטמנדו אכן מזוהמת, רועשת, מאובקת ומבולגנת. הכבישים לא תמיד סלולים, הנהר מכיל יותר ביוב ממים, ולא כל הבניינים ממש בנויים (וזה היה כך עוד לפני רעידת האדמה).
אבל… קטמנדו היא עיר מעניינת ומרתקת, ויש בה המון מה לראות. קטמנדו היא השער לנפאל, וברגע שמתרגלים קצת אליה, אפשר להתחיל לחקור ולהנות.

הקישורים שבהמשך מובילים אל פוסטים בקבוצת הפייסבוק נפאל למטיילים. ע"מ להיות להיכנס לקישורים, יש להיות חברים בקבוצה.

התאמל
לצאת מהתאמל
איך מגיעים לפוקרה?

התאמל

עבור רוב התיירים המגיעים לקטמנדו, התאמל – רובע התיירים של קטמנדו – הוא הוא קטמנדו, ואין מעבר. מבוך הרחובות הזה מהווה אזור ידידותי לתיירים, ובו תוכלו למצוא כל שתרצו ותצטרכו – מסעדות מכל סוג (אפילו יש דוכן פלאפל), גסטהאוסים, פאבים, ברים, כספומטים, מאפיות, סופרמרקטים, סוכנויות, כביסה, חנויות מזכרות, חנויות צילום, בית חב"ד, דוכני רחוב, חנויות לציוד טיולים וטרקים, וטיפוסים מפוקפקים ברחוב שינסו למכור לכם בנונשלנטיות הכל החל מחבילת רפטינג, דרך סמים ועד דברים מפוקפקים אף יותר שלא ננקוב פה בשמם באופן מפורש.

לצאת מהתאמל

עם כל הכבוד לתאמל, ויש כבוד – הוא בועה. מדובר באזור השונה באופן קיצוני מכל שאר קטמנדו, מכל שאר נפאל. אם תבחרו כיוון רנדומלי ותצעדו כמה דקות אל מחוץ לתאמל, תגלו קטמנדו אחרת לחלוטין – מבולגנת יותר, אך גם נפאלית יותר, מרתקת יותר. לטעמי הקסם האמיתי של קטמנדו טמון מחוץ לתאמל. צאו החוצה ותגלו את השווקים, האנשים, החנויות, האוכל המקומי – זה יכול לקרות בשווקים ובעיר העתיקה שמדרום לתאמל, בפארק שמדרום מזרח לתאמל, בשכונת סוואיאמבו ממזרח לתאמל, או בשכונת בודה ממזרח לתאמל. לא חסרים אזורים מרתקים בקטמנדו שילמדו אתכם על החיים העירוניים בנפאל.

איך מגיעים לפוקרה?

ניתן להגיע באוטובוס (לוקאל או אוטובוס תיירים) במהלך היום (7-8 שעות) או במהלך הלילה (5-6 שעות). למי שקצר בזמן ו/או רחב בכסף, ניתן להגיע בטיסה קצרה בת חצי שעה אשר תספק לכם נוף מהמם להימלאיה.

רוצים לעצור בדרך בין קטמנדו לפוקרה? בהחלט יש בשביל מה.

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!