עמק קטמנדו

עמק קטמנדו הוא השטח שמסביב לקטמנדו, בירת נפאל. מדובר באזור של מישורים וגבעות, מלא בכפרים ועיירות, שדות, יערות וטראסות חקלאיות. יש כמה מקומות מתויירים בעמק, אך רובו אינו מתוייר, ומהווה הזדמנות נהדרת למפגש עם נופי הגבעות, ובעיקר עם המקומיים בנפאל.

מאת: תום לנדאו.
עודכן לאחרונה: 22.09.22.

הקישורים שבהמשך מובילים אל פוסטים בקבוצת הפייסבוק נפאל למטיילים. ע"מ להיכנס לקישורים, יש להיות חברים בקבוצה. אז מה נמצא בעמק?

פתאן ובקטפור
נגרקוט
דוליקל
מנגאו
מנזר נמובודהה
פנאוטי
דרום עמק קטמנדו
מקומות נוספים בעמק קטמנדו
איך מסתובבים בעמק


פתאן ובקטפור

לפני כמה מאות שנים היו בעמק שלוש ערי-מדינה – קטמנדו, פתאן (Patan) ובקטפור (Bhaktapur), וכל אחת מהן הייתה ממלכה עצמאית. כיום, בדומה לקטמנדו עצמה, גם לפתאן ובקטפור יש כיכר דורבר – כיכר משומרת עם ארמון ומקדשים, אשר נותנת הצצה לחיי הממלכה העתיקה. בנוסף, תוכלו להנות בבקטפור מכדרים מסורתיים, ובי"ס לציור.

נגרקוט

נגרקוט (Nagarkot) הוא כפר המשקיף על עמק קטמנדו מצד אחד, ועל ההימלאיה (כשיש ראות טובה) מצד שני. ידוע כנקודת תצפית מוצלחת על ההימלאיה. ניתן להתחיל משם את טרק עמק קטמנדו. יש יחסית הרבה גסטהאוסים, אוטובוס ישיר מקטמנדו, וחווה אורגנית שאפשר להתנדב בה. יש גם בית מלון מפנק בין נגרקוט לדוליקל, והומסטיי מהמם שמספק חוויה מקומית.

דוליקל

דוליקל (Dhulikel) כפר בעמק קטמנדו, שעתיים מערבית לקטמנדו. יש טבע יפה מסביב ופסל בודהה ענקי בהר שמעל. יש תצפית יפה להימלאיה כשהראות טובה. ניתן לישון שם, יש אוטובוס ישיר מקטמנדו, וחווה אורגנית שאפשר להתנדב בה.

מנגאו

מנגאו (Phulbari Maneguan) הוא כפר בעמק קטמנדו אשר עבר פיתוח קהילתי ע"י עמותת 'תבל בצדק' הישראלית. כיום יש שם תוכנית הומסטיי נהדרת. תוכלו לישון בבתי המשפחות, לאכול איתם ולהתנסות קצת בחיים הנפאלים. מחיר הלינה (1000 רופי) כולל שלוש ארוחות, סיור בכפר וסיור במנזר נמובודהה הסמוך.

מנזר נמובודהה

מנזר נמובודהה (Namobuddha) הוא מנזר בודהיסטי יפהפה בלב אזור כפרי בעמק קטמנדו. עפ"י האמונה, האדם שהתגלגל להיות הבודהה הראשון הגיע למקום זה ונתקל בנמרה שלא היה לה די אוכל על מנת להאכיל את גוריה. באקט של הקרבה עצמית אולטימטיבית, הוא נתן לנמרה לאכול אותו ע"מ שלגוריה יהיה אוכל, וכך התגלגל להיות מי שנהיה הבודהה הראשון. ניתן לישון במנזר, במנגאו או, למתפנקים, בריזורט הקרוב – Namobuddha Resort.

פנאוטי

פנאוטי (Panauti) היא עיירה קדושה השוכנת במרחק שעתיים שלוש הליכה מישורית מערבה ממנזר נמובודהה. בעיירה ישנם מס' מקדשים יפים השווים ביקור. מומלץ להישאר לישון ולחוות את העיירה בבוקר ובערב – יש הומסטיי נהדר. יש אוטובוסים ישירות מהעיירה לקטמנדו (ומקטמנדו לשם, מ-Bir Hospital).

מקומות נוספים בעמק קטמנדו

איך מסתובבים בעמק?

אפשר להסתובב בעמק באוטובוס, במוניות, באופניים וגם ברגל. טרק עמק קטמנדו המפורסם עובר בנגרקוט, דוליקל, מנגאו, מנזר נמובודהה ופנאוטי, אך ישנן עוד אופציות הליכה רבות ברחבי העמק.

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!