טיסות למזרח: חלק ב' – הלוך-חזור או כיוון אחד?

כשאנחנו מזמינים טיסה לחו"ל לקראת טיול ארוך, הנטיה הטבעית שלנו היא להזמין כרטיסי טיסה הלוך-חזור. כי זה זול יותר, כי זה מציב מסגרת ברורה, כי למה לא, ובעיקר כי… אנחנו מתכננים לחזור. אז נזמין כרטיס חזור.

מה, לא?

זהו מדריך שני מתוך סדרת מדריכי הטיסות למזרח. לחצו כאן לקריאת החלק הראשון, המתמקד בבחירת חברת התעופה, וכאן לקריאת החלק השלישי, המתמקד בחיפוש והזמנת כרטיסי טיסה.

מתי חוזרים?
מאיפה חוזרים?
לשחרר את כרטיס החזור
צריך כרטיס יציאה?
מסקנות


מתי חוזרים?

אני מניח שאתם יודעים מתי אתם טסים, אבל האם אתם באמת יודעים מתי אתם חוזרים מהטיול? זוהי שאלה מאוד חשובה כשניגשים להזמין כרטיס טיסה לטיול ארוך.

אה, ולמקרה שתהיתם, התשובה היא 'לא'.

כשמדובר על כמה חודשים, לקבוע תאריך חזרה כמה חודשים קדימה זה לשחק בניחושים. מי יודע מה יהיה עד אז, אם תרצו להאריך או לקצר. למעשה, הסיכוי שיתאים לכם לחזור *בדיוק* בתאריך הזה הוא נמוך סטטיסטית. אז למה לבחור?

שינוי ראשון חינם

ישנן חברות תעופה המציעות לרכוש מראש כרטיס טיסה הכולל שינוי תאריך חזרה ראשון חינם. הבולטת מביניהן היא אלעל. זה אומר שאתם יכולים לשנות את תאריך החזרה פעם אחת ללא עלות נוספת, כל עוד מדובר בכרטיס באותה רמת מחיר. אם, למשל, תשנו לתאריך קרוב יחסית, סביר שיהיה מדובר בטיסה שהכרטיסים הזולים שלה כבר אזלו, ולכן תצטרכו להוסיף תשלום על הפרש המחיר. כלומר, שינוי ראשון חינם בערבון מוגבל.

היכונו לשינוי השני

נגיד שניצלתם את השינוי הראשון – הארכתם את הטיול בחודשיים. עכשיו תאריך החזרה מתקרב ואתם מגלים שאתם בעצם צריכים עוד שבועיים. ואולי להיפך – אתם מתגעגעים הביתה ורוצים לקצר. זהו תרחיש מאוד נפוץ.

אז עם מה נשארנו? קנינו כרטיס הלוך-חזור עם שינוי ראשון חינם, ולכן הכרטיס מלכתחילה היה יקר יותר. יכול להיות שגם הוספנו תשלום על השינוי הראשון כדי לפצות על ההפרש ממחיר הכרטיס המקורי. ואחרי כל זה אולי גם עשינו שינוי שני ושילמנו גם עליו.,
וכל זה כשרצינו לשנות תאריך, בלי לשנות מיקום…

⇑ חזרה למעלה ⇑

מאיפה חוזרים?

אז אתם טסים לבנגקוק וחוזרים מדלהי?
וואלה. בטוחים בקשר לזה? מאה אחוז? אולי לא תגיעו לדלהי, אולי תסיימו בדרום הודו, או שבכלל תזכרו בדרום מזרח אסיה, או שתחליטו שסין יותר מגניבה?
גם אם זה לא נשמע סביר, יש סיכוי שנקודת החזרה שלכם תשתנה. זה קורה להרבה אנשים. זה טבוע עמוק באופי של טיול ארוך וגמיש.

פה אתם כבר בבעיה – אם לא תחזרו מנקודת החזרה המקורית, יש לכם שתי אפשרויות:

  1. להגיע לנקודת החזרה המקורית בטיסה נוספת. למשל, במקרה עליו דיברנו למעלה – לטוס מבנגקוק לדלהי רק כדי לעלות על הטיסה המקורית.
  2. להזמין טיסת חזור חדשה מנקודת החזרה החדשה, ולוותר לחלוטין על טיסת החזור המקורית. כלומר, להפסיד את הסכום ששילמתם על כרטיס החזור.
  3. יכול להיות שכחלק מתנאי הכרטיס שלכם, תוכלו לשנות את נקודת המוצא של הטיסה, אך זו לא תמיד אופציה, וגם כשכן, מדובר על קנס/תוספת תשלום של מאות דולרים.

בקיצור, גם אם אתם לא חושבים כך מראש, יש סיכוי טוב שלא תרצו לחזור מאותו המקום ובאותו הזמן שתכננתם.

⇑ חזרה למעלה ⇑

לשחרר את כרטיס החזור

הפתרון: לא להזמין כרטיס חזור. כן, כן, לקנות כרטיס לכיוון אחד. זה לא אומר שאתם לא מתכננים לחזור, וזו לא חייבת להיות אמירה או הצהרה לגבי הטיול שלכם או לגביכם. זה סה"כ אומר שאתם רוצים לשמור על גמישות ולצמצם את כאבי הראש שיגרמו לכם מהצורך להתאים את עצמכם לטיסה שקבעתם לפני כמה חודשים.

נכון, זה יותר יקר.
כביכול.
למה כביכול? כי כרטיס לכיוון אחד משחרר אתכם מקנסות הביטול, הדחייה ושינוי היעד, והוא משחרר אתכם מהנטיה להזמין טיסות יקרות יותר המאפשרות שינוי ראשון חינם. ועוד של אלעל.

חוץ מזה, כסף זה לא הכל. תחשבו כמה בלגאן יעשה לכם כרטיס חזור שכבר לא מתאים לכם – זה מצב בו הכרטיס הזה משתלט על תכנון הטיול שלכם ומכתיב לכם פעולות ארוכות ויקרות שלא הייתם עושים אם לא הייתם תקועים איתו. אז יאללה, שחררו אותו לשלום.

באיזה שלב כן קונים כרטיס חזור? אתם כבר תדעו לבד.

⇑ חזרה למעלה ⇑

צריך כרטיס יציאה?

בטח שמעתם שיש מדינות שלא נותנות להיכנס אליהן בלי כרטיס חזור, או בלי כרטיס יציאה. זה נושא שמבלבל המון אנשים. בחיי שבממוצע אני עונה על שאלות שקשורות לנושא חמש פעמים ביום. כל יום ויום.

אז בואו נעשה סדר: בעת הגעה למדינות מסויימות במזרח, *יתכן* שתדרשו להציג כרטיס יציאה.

בשורה התחתונה – זה פתיר לחלוטין וזו לא סיבה להימנע מכניסה למדינה עם כרטיס הלוך בלבד.

אבל מתי דורשים כרטיס יציאה ומה עושים במקרה כזה? מוזמנים להיכנס למדריך השלם לכרטיסי יציאה.

⇑ חזרה למעלה ⇑

מסקנות

אינטואיטיבית אנשים נוטים לקנות כרטיס חזור מראש, אך בפועל, כשמדובר על טיול ארוך, זו כנראה אינה ההחלטה החכמה. אם תקנו כרטיס חזור יש סיכוי טוב שתשלמו יותר על כרטיס גמיש, וגם על שינויי תאריך נוספים, ואולי אפילו על שינוי היעד ממנו אתם חוזרים לארץ. מעבר לשיקולים הכספיים, מדובר בכאב ראש רציני.

הפתרון הוא לא טוס עם כרטיס לכיוון אחד. זה יאפשר לכם להיות גמישים וחסרי דאגות בקשר לחזרתכם לארץ. ואל תשכחו להצטייד בכרטיס יציאה זמני.

⇑ חזרה למעלה ⇑


ומה עם שאר השאלות שלכם בנוגע לטיסות במזרח?

זהו מדריך שני מתוך סדרת מדריכי הטיסות למזרח. לחצו כאן לקריאת החלק הראשון, המתמקד בבחירת חברת התעופה, וכאן לקריאת החלק השלישי, המתמקד בחיפוש והזמנת כרטיסי טיסה.

לא רוצים לפספס? מוזמנים לעקוב אחרי העמוד שלי או להירשם לעדכונים פה בבלוג (במחשב זה נמצא בצד שמאל קצת יותר למעלה, ובנייד זה מופיע בהמשך העמוד).

טיסה נעימה!

שתפו בכל הכוח!

3 thoughts on “טיסות למזרח: חלק ב' – הלוך-חזור או כיוון אחד?

  1. אני טס להודו לכיוון אחד והזמנתי באתר bestonwardticet כרטיס יציאה מהודו והם עשו לי שהוא נוחת בקטאר, ואני מנסה לראות איך אני משנה את זה כדי שיתנו לי לעבור בשדה תעופה

יש לכם מה להגיד?