נסיעות ארוכות בצפון הודו – מונית או אוטובוס?

כל שנה אני רואה את התופעה הזאת חוזרת על עצמה – תרמילאים שנוסעים במוניות בין מוקדי התיירות המרכזיים בצפון. לכולנו ברור שמדובר באופציה ה-ר-ב-ה יותר יקרה מכל צורת תחבורה קרקעית אחרת, אז אני אסביר למה לדעתי זה (לרוב) רעיון גרוע:

נסיעות ארוכות

בין רוב המקומות המספיק רחוקים יש אוטובוסי לילה נוחים מאוד. כן, יותר נוחים מאשר אוטובוסים בארץ. המושב נשען לאחור, יש משענת לרגליים, והכי חשוב – הרבה יותר מרווח מאשר במונית. מדובר על נסיעות של 8-14 שעות.

יש הבדל גדול בין להעביר את הזמן הזה במושב מונית שאינו נשען לאחור, צפוף עם עוד אנשים (כי אם כבר לקחתם מונית יקרה, מילאתם אותה כדי להוזיל עלויות), לבין להעביר את הזמן הזה במושב אוטובוס מרווח שנשען אחורה.

דוגמאות: נסיעות מדהרמסלה למנאלי, ובין דהרמסלה ומנאלי לדלהי ורישיקש.

נסיעות קצרות

אני רואה אנשים לוקחים מונית בין מנאלי לקאסול, כשמדובר בנסיעה של שלוש שעות בכביש לא רע, שניתן לעשות בעזרת לוקאל חביב ולא עמוס. לא חבל על כל הארגון, חיפוש השותפים, והכסף? חוץ מזה, באתם להודו כדי להתחמק ממפגשים עם הודים? אין מה לפחד מלוקאלים, במיוחד לא מהקו הנוסע בין קאסול למנאלי.

לסיכום – לדעתי לתרמילאים כדאי לצמצם את השימוש במוניות. יהיה לכם יותר נוח, תכירו את הודו טוב יותר, ותחסכו עלויות מאוד משמעותיות.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

פוסטים נוספים

שדות התה במונאר

קראלה

קראלה היא ארץ המים והירוק, ואחד האזורים הפופולרים ביותר בהודו, ובצדק. אז מה קורה שם?

דרום הודו – הסבר כללי

בדרום הודו המופלאה יש הכל – חופים, הרים, שמורות טבע, היסטוריה ותרבות, מקדשים, טבע מדהים. איך שוחים בכל העושר הזה? הנה הסבר כללי שיסדר לכם את הראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!