טרק פון היל בנפאל

פון היל היא "גבעה" – נקודת תצפית פופולרית בגובה 3210 מ', ממנה ניתן לראות פנורמה מרשימה של רכסי האנאפורנה והדאוולגירי. זהו אחד הטרקים הפופולריים בנפאל, בעיקר כי הוא מאפשר להגיע לנקודת תצפית מאוד מרשימה על ההימלאיה בזמן מאוד קצר – ארבעה-חמישה ימים. אך אל תתנו לאורך הטרק הקצר להטעות אתכם – יש לא מעט טיפוס עד שמגיעים לפון היל.

שלושה שבילים עיקריים מגיעים ל(או יורדים מ)גורהפאני (Ghorepani, בגובה כ-2900 מ'), ממנה מתחילים את העליה הקצרה לפון היל בשעת זריחה:

מצפון מגיע השביל המתחבר מסובב אנאפורנה. מדובר ביומיים הליכה המתחילים מטאטופאני (בגובה 1200 מ'), ועולים דרך כפרים, טראסות ויערות רונדונדרון מדהימים (הפריחה בעונה של מרץ-אפריל). השביל עולה במשך יומיים דרך הכפרים Guthre, Ghara, Shikha, Phalate, ו-Chitre.

מדרום מגיע השביל המתחיל מ-Naya Pul (בגובה 1070 מ'), ועולה במשך יומיים מתישים ומלאי מדרגות ויערות רונדונדרון עד לגורהפני דרך הכפרים Birethanti, Hile, Tikhe Dhunga, Ulleri ו-Nangethanti.

ממזרח מגיע השביל מגהנדרוק (בגובה 1970 מ'), המזדחל מערבה במשך יומיים: ביום הראשון עולים כ-700 מ' דרך Bhaisi Kharka ל-Tadapani (בגובה 2630 מ') ושם ישנים. למחרת עולים כ-700 מ' נוספים דרך Bhantanti עד לגובה 3210 מ', ואז יורדים לכיוון גורהפני, דרך Deorali.

את שלושת הדרכים האלו ניתן לשלב איך שרוצים, ומקטעים אלו משתלבים עם טרקים אחרים רבים באזור. כל אחת מהדרכים הללו לוקחת יומיים.

כפי שניתן לראות, במרץ-אפריל האזור נהנה מפריחת ערי הרודונדרון, הלא הוא לאלי גוראס, הפרח הלאומי של נפאל.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

פוסטים נוספים

שדות התה במונאר

קראלה

קראלה היא ארץ המים והירוק, ואחד האזורים הפופולרים ביותר בהודו, ובצדק. אז מה קורה שם?

דרום הודו – הסבר כללי

בדרום הודו המופלאה יש הכל – חופים, הרים, שמורות טבע, היסטוריה ותרבות, מקדשים, טבע מדהים. איך שוחים בכל העושר הזה? הנה הסבר כללי שיסדר לכם את הראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!