הימצ'ל פראדש

מדינת הימצ'ל פראדש היא המקום אליו בדרך כלל מתכוונים כשאומרים "צפון הודו".
מלבד לה/לדאק, כל המקומות התיירותיים המרכזיים בצפון הודו נמצאים במדינה זו – דהרמסלה, מנאלי, קאסול, קינור וספיטי.

מאת: תום לנדאו.
עודכן לאחרונה ב: 23.06.23.

הקישורים בעמוד זה מובילים לפוסטים בקבוצות הפייסבוק הודו – מטיילים עם מירון והודו – מחוץ לשביל החומוס. כדי לראות את התוכן עליכם להיות חברים בקבוצה.

דהרמסלה

דהרמסלה היא למעשה עיר די רגילה בצפון מערב מדינת הימצ'ל פראדש בהודו, אשר רוב התיירים חולפים על פניה מבלי להניד עפעף. אותם תיירים נמצאים בדרכם לשלושת הכפרים שמעל דהרמסלה – מקלוד גאנג', באגסו ודהרמקוט.

מקלוד גאנג' הוא הכפר הגדול והנמוך מבין השלושה, מקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה, ושל הדלאי לאמה. במקלוד שוכן המקדש הטיבטי המרכזי, ומוזיאון טיבט. והנה עוד הרבה המלצות למקלוד גאנג'. אפשר גם לעשות שם סים בזריזות ובקלות.

באגסו ודהרמקוט, אשר שוכנים במרחק קצר מעל מקלוד גאנג', הם כפרים קטנים ושקטים יותר. כנראה זו הסיבה שהישראלים אוהבים אותם.
בשני הכפרים תוכלו למצוא מסעדות וגסטהאוסים המותאמים לתיירים (כולל כאלה המותאמים למשפחות).

מסעדות: דהאבה בבאגסוחומוסאלהמסעדה יפנית במקלודמסעדת Peace Cafe במקלודמסעדת מאיהמסעדת טום יאם תאיבודהי גרינס בדהרמקוטמסעדה טיבטית במקלודDivine Nature, Kali Yuga Bakery, צ'ק גארדן באפר באגסו

המלצות לדהרמקוט

קורסים וסדנאות

באגסו ודהרמקוט עמוסים במבחר עצום של חוגים, קורסים וסדנאות: צורפות, יוגה, מדיטציה, פיתוח קול, נגינה על כלים שונים, בישול, הינדי (לימודי שפה), נגרות, מסאז', מקרמה, רפלקסולוגיה, רייקי – את כל אלו תוכלו למצוא בבאגסו ודהרמקוט, ולרוב תהיה לכם יותר מאופציה אחת. לשרשור קורסים וסדנאות בדהרמסלה.

פעילויות ואטרקציות נוספות

תוכלו למצוא בבאגסו ודהרמקוט שני בתי חב"ד, בית בינ"ה ואת הלב יהודי.

אם לא בא לכם להתרוצץ בין סדנאות כל היום, תוכלו ללכת לטיול בכפר נאדי, במפל באגסו, במפלי דהרמקוט, או לעלות לטריונד כדי לראות את ההימלאיה. משם, אם תרצו, תוכלו אפילו להמשיך לטרק של מס' ימים דרך Indrahar pass, אשר יוביל אתכם עד לעמק צ'אמבה המבודד.

מידע נוסףפעילויותהמלצותעוד המלצותטרק טריונד (ועוד מידע עליו), נורובלינגקה (בי“ס ומרכז לשימור התרבות הטיבטית)בית מחסה לכלביםטושיטהעוד מידע על טושיטה, הרצאות של הדלאי לאמה (וגם מה להביא ואיך להירשם), ספאמסאז' בבגסו, מסאז' אצל אנו מאמאבריכות ונחל ליד נאדימסאז' אצל קנווארכפר הילדים הטיבטי בנאדי, מנזר טהוסאמלינג (12), לינה באוהלים בקרריאירוח אצל מאדו בכפר סאלי (ועוד פוסט עליה), דהרמסלה מחוץ לשביל החומוס, מדריך להליכות מסביב לדהרמסלה

טרקים: אגם קררי (מדריך)

לוגיסטיקה: נהגים, בינו (נהג)

הגעה ועזיבה

הגעה מדלהימחיר מונית משדה התעופה המקומיהגעה ממעבר גבול בנבאסה (נפאל)הגעה מאמריצרהגעה משימלההגעה מאמריצראוטובוס יום דהרמסלה-מנאלי

רפואה וראיה

רפואה (1234), תיקון משקפייםרופא שינייםאופטיקה

מנאלי

קאסול ועמק פרוואטי

ספיטי וקינור

מקומות נוספים

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!