תקשורת וסים מקומי בנפאל

אנחנו כבר לא מטיילים כמו פעם – אנחנו רוצים להיות מחוברים ומצפים מאיתנו להיות מחוברים. אז מה האופציות, איך זה עובד, ומה חשוב לדעת בנוגע לתקשורת וסים מקומי בנפאל?

מאת: תום לנדאו.
עודכן לאחרונה: 02.01.19.

פוסט זה הוא חלק מסדרת הפוסטים על תקשורת במזרח.
אולי כדאי שתתחילו מהתחלה, ותקראו מה היתרונות והחסרונות של שיטות התקשורת השונות – וייפיי, סים ישראלי, סים בינלאומי וסים מקומי.

וייפיי או סים מקומי?
איפה לקנות סים מקומי בנפאל?
איך מתקשרים בטרקים כשאין קליטה?


וייפיי או סים מקומי?

קל מאוד להתחבר לוייפיי במקומות הלינה והמסעדות בתאמל ובלייק סייד, וגם בטרקים הגדולים (סובב אנאפורנה ואוורסט בייס קמפ) יש וייפיי זמין במידה כזו או אחרת, עד למקומות המאוד גבוהים. כמובן שבהרים הוייפיי יהיה איטי וארעי, ולפעמים גם יקר. כמו בכל מקום אחר, נוח מאוד להסתובב עם סים מקומי.

איפה לקנות סים מקומי בנפאל?

אפשר לקנות סים בשדה התעופה בקטמנדו – ביציאה מהשדה יש דוכנים של שתי חברות הסלולר הנפאליות. זה קצת יקר יותר מאשר לקנות בתאמל, אבל לא משמעותי.

אם החלטתם לקנות בתאמל, הנה שני מקומות טובים לקנות סים של NCell, והנה אחד לקנות סים של נמסטה. אל תלכו אחרי השלטים הבולטים במרכז התאמל המזמינים אתכם לקנות כרטיס סים. הם גנבים. [הלינקים מובילים לקבוצת הפייסבוק הסגורה נפאל למטיילים]

מה צריך להביא איתי?

תביאו אתכם שתי תמונות פספורט וצילום דרכון.

באיזו חברה כדאי לבחור?

ישנן שתי חברות – NCell ו-NTC\Namaste. כל עוד אתם לא בטרק, זה ממש לא משנה. באזור האנאפורנה עדיף להשתמש ב-NTC, ובאזור האוורסט עדיף להשתמש ב-NCell.

איך מתקשרים בטרקים כשאין קליטה?

עם מכשיר לוויני. זהו מכשיר המאפשר לשלוח אות מצוקה בעת חירום, וגם לשלוח הודעת 'הכל בסדר' למשפחה. אפשר לשכור מכשירים לווייניים בישראל דרך 'מגנוס' ו'עולם קטן', או בבית חב"ד בקטמנדו (חשוב לתאם איתם שבוע מראש).


זהו, עכשיו אתם יודעים איך לתקשר עם העולם כשאתם בנפאל.
רוצים להבין באופן עוד על תקשורת במזרח באופן כללי, ולקרוא על תקשורת במדינות אחרות במזרח? הנה המקום.

שתפו בכל הכוח!