הימצ'ל פראדש

מדינת הימצ'ל פראדש היא המקום אליו בדרך כלל מתכוונים כשאומרים "צפון הודו".
מלבד לה/לדאק, כל המקומות התיירותיים המרכזיים בצפון הודו נמצאים במדינה זו – דהרמסלה, מנאלי, קאסול, קינור וספיטי.

מאת: תום לנדאו.
עודכן לאחרונה ב: 23.01.20.

הקישורים בעמוד זה מובילים לפוסטים בקבוצות הפייסבוק הודו – מטיילים עם מירון והודו – מחוץ לשביל החומוס. כדי לראות את התוכן עליכם להיות חברים בקבוצה.

דהרמסלה

דהרמסלה היא למעשה עיר די רגילה בצפון מערב מדינת הימצ'ל פראדש בהודו, אשר רוב התיירים חולפים על פניה מבלי להניד עפעף. אותם תיירים נמצאים בדרכם לשלושת הכפרים שמעל דהרמסלה – מקלוד גאנג', באגסו ודהרמקוט.

מקלוד גאנג' הוא הכפר הגדול והנמוך מבין השלושה, מקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה, ושל הדלאי לאמה. במקלוד שוכן המקדש הטיבטי המרכזי, ומוזיאון טיבט. והנה עוד הרבה המלצות למקלוד גאנג'.

באגסו ודהרמקוט, אשר שוכנים במרחק קצר מעל מקלוד גאנג', הם כפרים קטנים ושקטים יותר. כנראה זו הסיבה שהישראלים אוהבים אותם.
בשני הכפרים תוכלו למצוא מסעדות וגסטהאוסים המותאמים לתיירים (כולל כאלה המותאמים למשפחות).

מסעדות: דהאבה בבאגסו, חומוסאלהמסעדה יפנית במקלודמסעדת Peace Cafe במקלודמסעדת מאיה, מסעדת טום יאם תאי, בודהי גרינס בדהרמקוט, מסעדה טיבטית במקלוד, Divine Nature

קורסים וסדנאות

באגסו ודהרמקוט עמוסים במבחר עצום של חוגים, קורסים וסדנאות: צורפות, יוגה, מדיטציה, פיתוח קול, נגינה על כלים שונים, בישול, הינדי (לימודי שפה), נגרות, מסאז', מקרמה, רפלקסולוגיה, רייקי – את כל אלו תוכלו למצוא בבאגסו ודהרמקוט, ולרוב תהיה לכם יותר מאופציה אחת. לשרשור קורסים וסדנאות בדהרמסלה.

פעילויות ואטרקציות נוספות

תוכלו למצוא בבאגסו ודהרמקוט שני בתי חב"ד, בית בינ"ה ואת הלב יהודי.

אם לא בא לכם להתרוצץ בין סדנאות כל היום, תוכלו ללכת לטיול בכפר נאדי, במפל באגסו, במפלי דהרמקוט, או לעלות לטריונד כדי לראות את ההימלאיה. משם, אם תרצו, תוכלו אפילו להמשיך לטרק של מס' ימים דרך Indrahar pass, אשר יוביל אתכם עד לעמק צ'אמבה המבודד.

מידע נוסףפעילויות, המלצות, עוד המלצות, טרק טריונד (ועוד מידע עליו), נורובלינגקה (בי“ס ומרכז לשימור התרבות הטיבטית)בית מחסה לכלבים, טושיטה, הרצאות של הדלאי לאמה (וגם מה להביא ואיך להירשם), ספא, מסאז' אצל אנו מאמא, בריכות ונחל ליד נאדי, מסאז' אצל קנוואר, כפר הילדים הטיבטי בנאדי, מנזר טהוסאמלינג (1, 2), לינה באוהלים בקררי, אירוח אצל מאדו בכפר סאלי, דהרמסלה מחוץ לשביל החומוס

טרקים: אגם קררי (מדריך)

הגעה ועזיבה

הגעה מדלהי, מחיר מונית משדה התעופה המקומי, הגעה ממעבר גבול בנבאסה (נפאל), הגעה מאמריצרהגעה משימלה, הגעה מאמריצר, אוטובוס יום דהרמסלה-מנאלי

רפואה וראיה

רפואה (1, 2, 3, 4), תיקון משקפייםרופא שיניים, אופטיקה

מנאלי

קאסול ועמק פרוואטי

ספיטי וקינור

מקומות נוספים

שתפו בכל הכוח!

One thought on “הימצ'ל פראדש

יש לכם מה להגיד?