מה קורה אם יוצאים חיוביים לקורונה בטיול בהודו?

הודו פתוחה לתיירים, אבל במקביל קל מתמיד להידבק בקורונה. בואו נבין מה המשמעות של זה. הכל על בידודים, שינויי טיסות, החזרי ביטוח והארכת ויזה.

מאת: תום לנדאו.
עודכן לאחרונה ב: 5.2.22.


חשוב לזכור: הגבלות והנחיות הקורונה בכל רחבי העולם משתנות באופן תדיר. כמובן שאעדכן את הפוסט הזה על שינויים נוספים, אבל אל תשכחו שתמיד כדאי לוודא מה המצב כרגע והאם משהו השתנה.

יצאתי חיובי בבדיקה לפני הטיסה להודו – מה קורה עכשיו?

קודם כל, לא תוכלו לטוס להודו עם בדיקה חיובית. וכן, אם חליתם והחלמתם מקורונה בתקופה האחרונה, יש סיכוי שתצאו חיוביים גם אחרי החלמה.

אם עשיתם ביטוח נסיעות שכולל ביטול/קיצור נסיעה, יחזירו לכם על הטיסה עד 400$. שימו לב שזה תקף רק במידה ועשיתם את הביטוח לפחות 3 ימים לפני הטיסה.

אם הזמנתם טיסה של אייר אינדיה, יש לכם שינוי ראשון חינם (מינוס דמי טיפול) אם זה בגלל שיצאתם חיוביים לקורונה. שימו לב שאם לא הזמנתם דרך סוכן נסיעות ישראלי / הנציגות הישראלית של אייר אינדיה, יהיה לכם קשה מאוד לדרוש את השינוי הזה…

יצאתי חיובי בבדיקה בנחיתה בהודו – מה קורה עכשיו?

נכנסים לשבוע בידוד בפיקוח ממשלתי הדוק. זה לא הבידוד שיש לכולם שאף אחד לא אוכף. יש שתי אפשרויות לבידוד:

 1. מתקן בידוד ממשלתי – חינם.
 2. מלון פרטי שעולה 35,000 רופי ללילה.

מעבר לכך שהמלון מאוד יקר, הוא כמובן ברמה גבוהה, אבל אי אפשר להזמין אוכל מבחוץ. מתקן הבידוד פשוט יותר, אבל אפשר להזמין אוכל מבחוץ והרבה מעדיפים אותו.

חשוב לציין שהביטוח לא מכסה את המלון הזה.

יצאתי חיובי בבדיקה במהלך הטיול בהודו – מה קורה עכשיו?

גם אם עשיתם בדיקה ביתית ויצאתם חיוביים, מומלץ מאוד לדווח לרשויות. הבידוד במקרה כזה הוא ביתי, כלומר באותו גסטהאוס/מלון שאתם ישנים בו כרגע.

יצאתי חיובי בבדיקה לפני היציאה מהודו – מה קורה עכשיו?

גם במקרה הזה אתם נכנסים לבידוד ביתי, כלומר באותו גסטהאוס/מלון בו ישנים כרגע.
כן, זה אומר שאתם מפספסים את הטיסה שלכם.

שהייה מעבר לתוקף הויזה

אבל יותר חשוב מזה, מה עם הויזה שלכם?

אני מזכיר שאסור להישאר בהודו מעבר לתוקף הויזה, ואם אתם נאלצים לעשות את זה בגלל הבידוד, אתם חייבים להוציא אישור יציאה באיחור (exit permit) מאתר ה-eFRRO.

חשוב לשים לב: מי ששוהה בהודו מעבר לתוקף הויזה ולא דואג מראש ל-exit permit, לא יתקבל בשום גסטהאוס או מלון ולא יוכל לצאת מהודו.

חשוב גם להדגיש שברגע שדיווחתם על כך ל-FRRO, אתם בבידוד באופן רשמי והרשויות יודעות שאתם חולים. חובה להישאר בבידוד באותו מקום בו אתם ישנים כרגע.

החזרי ביטוח

רוב הביטוחים, במידה ורכשתם את סעיף ביטול/קיצור נסיעה, מכסים עד 1000$ (400$ החזר טיסה, 600$ על הוצאות הבידוד) – אבל זה תקף רק אם היציאה שלכם מהודו היא לחזרה לישראל. אם הטיסה למדינה אחרת, רוב הביטוחים לא מכסים את זה. ניתן להגדיל את ההחזר ל-5000$ בתשלום נוסף (2000$ לטיסה ו-3000$ להוצאות הבידוד).

פספורטקארד הם היחידים שמכסים אתכם גם אם מדובר במעבר בין מדינות בתוך הטיול ולא רק בחזרה לישראל, ותקרת ההחזר שלהם היא 5000$.

כדי לקבל החזר מהביטוח צריך לשלוח להם תוצאות בדיקה רשמיות (לא בדיקה ביתית), הוראת כניסה לבידוד מהרשויות, ואת הוראות הבידוד של הודו שמונעות מכם לעלות על הטיסה (עמ' 17).


המידע בפוסט באדיבות מטיילים רבים, נטע מרילי מבית חב"ד פלולים, ואסף הוכמן, סוכן הביטוח האלוף שאני ממליץ עליו לכל מי שטס למזרח.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

הסיפוק שלי מגיע מעזרה למטיילים במזרח: גם מעזרה לעומק ללקוחות שלי, אבל גם מהמון רגעים יומיומיים של עזרה קטנה למטיילים בשאלות, ובהשקעה באתר ובקבוצות המטיילים. זה הכל בשבילכם.

בדתות ההודיות נהוג מאוד לבקש ולתת daana: תרומה כראות עיניכם בתמורה לשירות כלשהו.

באופן דומה, אני מציע לכם לתמוך בפעילות שלי כראות עיניכם ולפי יכולותיכם. תודה!

מדריכים נוספים שיכולים לעניין אותך

יש לכם שאלה או התלבטות? צרו איתי קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

השאירו לי תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

0
  0
  סל הקניות שלך
  הסל שלך ריקחזרה

  כל העדכונים על המזרח -
  עד אליכם!

  קבלו למייל טיפים, עדכונים והמלצות על טיול בהודו, נפאל ומיאנמר!