תקשורת במהלך הטיול למזרח

אנחנו כבר לא מטיילים כמו פעם – אנחנו רוצים להיות מחוברים ומצפים מאיתנו להיות מחוברים. אז מה האופציות, איך זה עובד, ומה חשוב לדעת בנוגע לתקשורת במדינות ספציפיות?
הכל על תקשורת במזרח.

שיטות תקשורת במזרח

תקשורת במדינות במזרח


שיטות תקשורת במזרח

ישנן כמה דרכים לתקשר בזמן שאתם בטיול במזרח. בחלק הבא נעבור על האופציות השונות ונבין מה כדאי.

שימוש בוייפיי

מסעדות ומקומות לינה רבים במזרח מספקים וייפיי (WiFi), או חיבור לרשת אלחוטית, וכך ניתן להתחבר לאינטרנט מהטלפון שלכם ולתקשר באמצעות וואטסאפ, פייסבוק, וכל אמצעי אינטרנטי אחר.

כרטיס סים בינלאומי

ישנן חברות ישראליות המוכרות סים בינ"ל שעובד בכל המדינות. זו נשמעת אפשרות מפתה, אך היא יקרה בהרבה מרכישת סים מקומי.

שימוש בכרטיס סים ישראלי

חברות הסלולר הישראליות מציעות חבילות גלישה יקרות למדינות המזרח. זוהי לא אופציה משתלמת כלל, אך אם אתם מגיעים לזמן ממש קצר ומוכנים לשלם את המחיר, זוהי אופציה נוחה שתאפשר לכם להיות בתקשורת בכל מקום בו יש קליטה ברשת כלשהי.

רכישת כרטיס סים מקומי

ניתן לרכוש כרטיס סים מקומי בכל מדינה אליה תגיעו. תמיד מדובר בכרטיס סים בשיטת Prepaid, כמו טוקמן בישראל – רוכשים מראש חבילת גלישה ושיחות, וכשזו נגמרת, רוכשים עוד אחת.
סים מקומי מאפשר לכם לתקשר עם הבית במחירים זולים מאוד, וגם לתקשר בקלות עם המקומיים – כי יש לכם מספר טלפון מקומי בדיוק כמוהם. זוהי האופציה המועדפת מבחינתי.

אז איך מתקשרים לבית?

בכל אמצעי אינטרנטי – שיחות בוואטסאפ, טלגרם, סקייפ, מסנג'ר וכו'.

מה יקרה למספר הוואטסאפ שלי אם אכניס לטלפון כרטיס סים אחר?

מס' הוואטסאפ שלכם הוא אמנם מספר הטלפון הישראלי, אך הוא רק מזהה את חשבון הוואטסאפ שלכם. כשתחליפו כרטיס סים במכשיר, יכול להיות שהוואטסאפ ישאל אתכם האם אתם רוצים לשנות את מספר הוואטסאפ. חשוב מאוד להשיב 'לא', וכך לשמור על מספר הוואטסאפ הישראלי, בעוד שלמעשה המכשיר שלכם עם מספר מקומי. כלומר, אם מישהו מישראל יתקשר למספר הישראלי שלכם הוא לא יגיע אליכם, אך אם הוא יתקשר אליכם באמצעות הוואטסאפ, הוא כן יגיע אליכם.

⇑ חזרה למעלה ⇑

תקשורת במדינות המזרח

טוב, בואו נדבר תכלס. איך זה עובד בכל מדינה?

תקשורת וסים מקומי בהודו

תקשורת וסים מקומי בנפאל

⇑ חזרה למעלה ⇑


לא רוצים לפספס עוד פוסטים חשובים לקראת הטיול במזרח? מוזמנים לעקוב אחרי העמוד שלי או להירשם לעדכונים פה בבלוג (במחשב זה נמצא בצד שמאל קצת יותר למעלה, ובנייד זה מופיע בהמשך העמוד).

שתפו בכל הכוח!

2 thoughts on “תקשורת במהלך הטיול למזרח

  1. הי תום.
    כתבת שאם מגיעים לזמן ממש קצר חבילה מהארץ היא דבר שראוי לשקול.
    רציתי לשאול אם זה כי סדר הגודל של המחיר לחודש דומה לשלך סים או רק כדי לחסוך זמן להשיג סים?

יש לכם מה להגיד?